ДімОпалення та кондиціонування

Порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 та Daikin Altherma 3 (8 кВт): Знайдіть найкращий варіант для свого дому

Draft2Live
Draft2Live
AI-платформа для створення контенту

Draft2Live — це AI-платформа для створення, оптимізації та публікації якісного контенту. Ми допомагаємо авторам і бізнесам автоматизувати створення матеріалів, зберігаючи унікальний голос та стиль.

Опубліковано 3/19/202612 переглядів

Власник середнього приватного будинку може витрачати на додаткові 8640 гривень щорічно через неправильний вибір теплового насоса — різниця у 2000 кВт·год електроенергії між ефективною та менш ефективною моделлю стає відчутною вже після першого опалювального сезону. Поміж численних пропозицій на українському ринку особливу увагу привертають дві інверторні системи з кардинально різними підходами до ефективності: Порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 та Daikin Altherma 3 (8 кВт) розкриває протилежні філософії проектування, де перший орієнтований на максимальну ефективність при помірних температурах, а другий забезпечує стабільну роботу у суворих кліматичних умовах.

Українські домовласники часто дізнаються про реальну ефективність обраного пристрою лише після першої зими експлуатації, коли COP падає з рекламованих 6,0-8,0 до реальних 1,5-2,0 при -15°C. Офіційні сертифікаційні звіти Heat Pump KEYMARK надають об'єктивну основу для аналізу, виходячи за межі маркетингових обіцянок виробників. Ці документи розкривають справжню картину сезонної ефективності SCOP, споживання в режимі очікування та акустичного комфорту.

У цьому детальному аналізі ви дізнаєтесь, як правильно інтерпретувати коефіцієнти COP при різних температурних умовах, розрахувати реальні витрати електроенергії для вашого будинку та визначити, який з двох насосів краще відповідає специфіці української зими. Порівняння охоплює всі критично важливі параметри — від номінальної потужності до коефіцієнта деградації при частковому навантаженні.

Хто є хто: офіційна ідентифікація пристроїв

Перший крок у виборі теплового насоса починається з правильної ідентифікації моделей через офіційні реєстраційні номери KEYMARK. Кожен сертифікований пристрій має унікальний номер, який дозволяє знайти точні технічні характеристики без ризику плутанини з модифікаціями або регіональними версіями.

Сертифікація та реєстраційні номери

BeeSmart MHCS 035 NBS/UBS зареєстрований під номером 041-K088-04 від сертифікаційного органу BRE. Daikin ERGA08EVA / EHBH08E9W отримав номер 011-1W0248. Ці номери гарантують автентичність тестових результатів та відповідність європейським стандартам EN 14825, EN 14511 та EN 12102.

  • Тестування проводилося акредитованими лабораторіями
  • Дати сертифікації: BeeSmart — 03.04.2024, Daikin — раніше
  • Всі моделі пройшли обов'язкові тести на розморожування та аварійне відключення
  • Сертифікати дійсні для всіх країн ЄС та Україна

Технічна ідентифікація моделей

Параметр BeeSmart MHCS 035 Daikin ERGA08EVA
Виробник MYCOND Limited (GB) Daikin Industries
Реєстраційний номер 041-K088-04 011-1W0248
Тип sistem Зовнішній повітря/вода Зовнішній повітря/вода
Холодоагент R32 (1.4 кг) R32
Виpробувальна лабораторія TÜV SÜD Guangzhou Акредитована лабораторія

При виборі відповіді на питання який тепловий насос краще для дому 100 м2, точна ідентифікація моделі через KEYMARK захищає від придбання неоригінальних або модифікованих версій з іншими характеристиками ефективності.

Номінальна потужність і розрахункові параметри

Основи номінальної потужності

Розрахунок теплового навантаження будинку 100 м² починається з визначення номінальної потужності теплового насоса при стандартних умовах. За даними сертифікатів KEYMARK, потужність варіює залежно від температурного режиму роботи системи опалення. Низькотемпературні системи (підлогове опалення) потребують менше енергії для циркуляції теплоносія, тому номінальна потужність може бути дещо вищою.

Для будинків із сучасним утепленням питання який тепловий насос краще для дому 100 м2 вирішується через аналіз розрахункових параметрів. Температура проектування для українського клімату становить -10°C згідно з європейськими стандартами EN 14825.

Ключові температури роботи

Бівалентна температура (Tbiv) визначає поріг, нижче якого тепловий насос потребує підтримки резервного нагрівача. Операційна межа (TOL) встановлює мінімальну зовнішню температуру для роботи пристрою:

  • Tbiv від -6°C до -8°C для різних моделей та режимів
  • TOL стандартно -10°C для всіх тестованих пристроїв
  • Потужність додаткового нагрівача від 1,07 кВт до 3,00 кВт
  • Температура подачі 35°C (низькотемпературний режим) або 55°C (високотемпературний)
Модель Режим Prated (кВт) Tbiv (°C) TOL (°C) Psup (кВт)
BeeSmart MHCS 035 Низькотемпературний 6,39 -7 -10 1,07
BeeSmart MHCS 035 Середньотемпературний 5,97 -7 -10 1,17
Daikin ERGA08EVA Низькотемпературний 8,00 -8 -10 1,10
Daikin ERGA08EVA Середньотемпературний 7,50 -6 -10 3,00
Розрахункові норми Стандарт EN 14825 6-8 -10 до -5 -10 1-3

Потужність резервного електронагрівача суттєво відрізняється між моделями — від 1,07 кВт у BeeSmart до 3,00 кВт у Daikin при середньотемпературному режимі. Це впливає на споживання електроенергії в найхолодніші дні зимового періоду.

COP — ефективність при різних температурах

Українські домовласники часто дізнаються про реальну ефективність теплового насоса лише після першої зими експлуатації. При -15°C COP може впасти до 1,5-2,0, тоді як при +7°C той самий пристрій показує 6,0-8,0. Це кардинально змінює витрати на електроенергію протягом опалювального сезону.

Базові показники за EN 14511

Стандарт EN 14511 визначає дві контрольні точки тестування для оцінки ефективності теплових насосів при фіксованих умовах. Низькотемпературний режим (+7°C зовні, подача 35°C) відповідає системам теплої підлоги, високотемпературний (+7°C зовні, подача 55°C) — традиційним радіаторним системам.

  • BeeSmart демонструє COP 5,26 у низькотемпературному режимі
  • Daikin показує COP 4,60 в аналогічних умовах
  • У високотемпературному режимі BeeSmart досягає COP 2,54
  • Daikin забезпечує COP 2,70 при подачі 55°C

Деградація ефективності при зниженні температури

Реальні умови експлуатації вимагають аналізу всього діапазону зовнішніх температур. Коефіцієнт продуктивності суттєво знижується зі зменшенням температури навколишнього повітря через фізичні обмеження термодинамічного циклу.

Зовнішня температура BeeSmart COP (LT) Daikin COP (LT) BeeSmart COP (HT) Daikin COP (HT)
+12°C 8,37 8,52 6,49 6,16
+7°C 6,36 6,49 4,60 4,54
+2°C 4,43 4,35 3,34 3,18
-7°C 3,19 2,77 1,94 1,98
-10°C (TOL) 2,82 2,41 1,71 1,43

Практичні наслідки для споживача

При виборі теплового насоса для будинку 100 м² ключове значення має ефективність при низьких температурах. BeeSmart зберігає вищий COP при -7°C в низькотемпературному режимі (3,19 проти 2,77 у Daikin), що означає менші витрати електроенергії в найхолодніші періоди року.

Різниця в 0,42 пункта COP при -7°C може здаватися незначною, але при потужності 5-6 кВт та тривалості морозного періоду це перекладається у додаткові сотні кіловат-годин річного споживання. Який тепловий насос краще для дому 100 м2 — залежить від пріоритету між початковою вартістю та операційними витратами.

COP за стандартом EN 14511 — стандартні умови тестування

Стандарт EN 14511 встановлює базові умови тестування теплових насосів для отримання порівнянних результатів між різними виробниками. На відміну від сезонних розрахунків EN 14825, ці тести проводяться при фіксованих температурних умовах, що дозволяє оцінити максимальний потенціал кожного пристрою.

Низькотемпературний режим (LT)

При стандартних умовах A7/W35 (зовнішня температура +7°C, температура води на виході 35°C) порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт) демонструє суттєві відмінності в ефективності. BeeSmart досягає COP 5,26 при тепловій потужності 5,72 кВт, споживаючи лише 1,09 кВт електроенергії.

Daikin показує нижчий COP 4,60, але забезпечує вищу теплову потужність 7,50 кВт при споживанні 1,63 кВт. Різниця в ефективності становить 0,66 пункта COP на користь українського виробника.

Середньотемпературний режим (MT)

В умовах A7/W55 (температура води 55°C для радіаторних систем) обидва насоси демонструють закономірне зниження ефективності:

  • BeeSmart: COP 2,54 при 8,04 кВт теплової потужності
  • Daikin: COP 2,70 при 7,50 кВт теплової потужності
  • Споживання електроенергії: 3,16 кВт проти 2,78 кВт відповідно
Параметр Mycond BeeSmart MHCS 035 Daikin Altherma 3 (8 кВт)
COP (LT A7/W35) 5,26 4,60
COP (MT A7/W55) 2,54 2,70
Теплова потужність LT, кВт 5,72 7,50
Теплова потужність MT, кВт 8,04 7,50
Електроспоживання LT, кВт 1,09 1,63

Результати EN 14511 підтверджують спеціалізацію кожного насоса: BeeSmart оптимізований для низькотемпературних систем, тоді як Daikin краще адаптований до традиційних радіаторів.

COP по точках EN 14825 — весь діапазон зовнішніх температур

Стандартизовані точки вимірювання

Стандарт EN 14825 визначає чотири обов'язкові точки тестування, які охоплюють весь діапазон робочих температур опалювального сезону в помірному кліматі Європи.

  • Точка A (-7°C) — умови при 88% навантаження, імітує найхолодніші дні опалювального сезону
  • Точка B (+2°C) — 54% навантаження, відповідає середнім зимовим умовам
  • Точка C (+7°C) — 35% навантаження, характерна для перехідних сезонів
  • Точка D (+12°C) — 15% навантаження, початок та кінець опалювального періоду

Ці точки дозволяють оцінити ефективність теплового насоса при різних температурах і визначити, який тепловий насос краще для дому 100 м2 в конкретних кліматичних умовах.

Порівняння COP при різних температурах

Аналіз сертифікаційних даних KEYMARK показує суттєві відмінності у поведінці насосів при зміні зовнішньої температури. При низьких температурах (-7°C) ефективність різко знижується, тоді як при помірних температурах (+7°C та +12°C) досягає максимальних значень.

Температура BeeSmart MHCS 035 (LT) BeeSmart MHCS 035 (MT) Daikin ERGA08EVA (LT) Daikin ERGA08EVA (MT)
-7°C 3.19 1.94 2.77 1.98
+2°C 4.43 3.34 4.35 3.18
+7°C 6.36 4.60 6.49 4.54
+12°C 8.37 6.49 8.52 6.16

У низькотемпературному режимі (LT) BeeSmart демонструє вищий COP при -7°C, що важливо для холодних зимових періодів. Daikin показує кращі результати при +12°C, досягаючи COP 8.52. Для середньотемпературних систем обидва насоси показують схожі характеристики з незначною перевагою різних моделей на окремих точках.

SCOP — сезонна ефективність: найважливіша цифра для гаманця

Власник будинку 100 м² витрачає на опалення від 2800 до 4700 кВт·год електроенергії на рік — різниця становить майже 2000 кВт·год, що при тарифі 4,32 грн/кВт·год означає додаткові 8640 грн щорічно. Основним фактором, що визначає реальні витрати, є сезонний коефіцієнт ефективності SCOP.

Що таке SCOP та чому він важливіший за COP

SCOP (Seasonal Coefficient of Performance) враховує змінні умови протягом усього опалювального сезону, тоді як COP показує ефективність лише в одній фіксованій точці. Методика розрахунку SCOP ділить опалювальний сезон на температурні кошики з різною кількістю годин роботи.

Стандарт EN 14825 визначає для середнього європейського клімату 4910 годин опалювального сезону, розподілених між температурними діапазонами. Найбільша частка припадає на помірні температури від +2°C до +7°C, де тепловий насос працює найефективніше.

  • При -7°C насос працює лише 1% сезону (близько 50 годин)
  • При +2°C до +7°C — понад 60% часу опалювального сезону
  • При +12°C і вище — 15% сезону в перехідні періоди
  • Решта часу припадає на проміжні температури

Саме тому висока ефективність при помірних температурах має критичний вплив на підсумкові витрати електроенергії протягом року.

Порівняння сезонної ефективності моделей

За даними сертифікатів KEYMARK, обидві моделі демонструють схожі показники SCOP, проте BeeSmart має незначну перевагу в низькотемпературному режимі.

Модель SCOP LT (35°C) SCOP MT (55°C) Різниця LT vs MT Енергоефективність ηs LT
BeeSmart MHCS 035 4,61 3,32 1,29 181%
Daikin ERGA08EVA 4,56 3,27 1,29 179%
Перевага BeeSmart +0,05 (1,1%) +0,05 (1,5%) 0 +2%

Різниця між моделями складає менше 2%, що знаходиться в межах похибки вимірювання. Обидва насоси відповідають класу A+++ енергоефективності з показниками ηs понад 175%.

Суттєвішою є різниця між температурними режимами: низькотемпературний режим забезпечує на 38-39% вищий SCOP порівняно з високотемпературним. Це пояснює популярність теплих підлог та фанкойлів у сучасних енергоефективних будинках.

Річне споживання енергії та реальна економія

Розрахункове річне споживання Qhe базується на стандартному тепловому навантаженні та кліматичних даних для середньої європейської зони. При виборі теплового насоса який тепловий насос краще для дому 100 м2 — ключовим стає саме цей параметр.

Низькотемпературний режим

У низькотемпературному режимі (LT) з температурою подачі 35°C BeeSmart споживає 2864 кВт·год на рік, тоді як Daikin — 3625 кВт·год. Економія складає 761 кВт·год щорічно.

  • BeeSmart: 2864 кВт·год × 4,32 грн/кВт·год = 12 372 грн/рік
  • Daikin: 3625 кВт·год × 4,32 грн/кВт·год = 15 660 грн/рік
  • Економія при виборі BeeSmart: 3288 грн на рік

Середньотемпературний режим

При температурі подачі 55°C різниця стає ще помітнішою: BeeSmart споживає 3720 кВт·год проти 4731 кВт·год у Daikin. Економія зростає до 1011 кВт·год річно.

Вартість опалення складає 16 070 грн для BeeSmart і 20 438 грн для Daikin — різниця досягає 4368 грн на рік. За 10 років експлуатації це понад 43 тисячі гривень додаткових витрат на електроенергію.

Такі розбіжності пояснюються різницями в алгоритмах управління інвертором та оптимізацією роботи при частковому навантаженні. BeeSmart демонструє кращу адаптацію до змінних теплових потреб будинку протягом сезону.

Важливо враховувати, що реальне споживання залежить від якості утеплення будинку, температурного графіка системи опалення та інших факторів. Проте сертифіковані показники SCOP дозволяють об'єктивно порівняти ефективність різних моделей в однакових умовах випробувань.

Скільки електрики витрачає кожен насос за рік

Власник середнього будинку площею 150 м² щомісяця отримує рахунок за електроенергію і задається питанням: наскільки дорого обходиться опалення тепловим насосом? Річне електроспоживання теплових насосів залежить від температурного режиму роботи системи опалення та специфікації конкретної моделі.

Базові показники річного споживання

Сертифікаційні звіти KEYMARK надають точні цифри річного електроспоживання для стандартного середнього клімату. Mycond BeeSmart MHCS 035 демонструє споживання 2864 кВт·год на рік при низькотемпературному режимі та 3720 кВт·год при середньотемпературному. Daikin Altherma 3 споживає відповідно 3625 кВт·год і 4731 кВт·год за тих самих умов.

Модель теплового насоса Низька температура (35°C) Середня температура (55°C) Різниця між режимами
Mycond BeeSmart MHCS 035 2864 кВт·год 3720 кВт·год +856 кВт·год
Daikin Altherma 3 8 кВт 3625 кВт·год 4731 кВт·год +1106 кВт·год
Різниця на користь Mycond -761 кВт·год -1011 кВт·год -

Економічна ефективність у гривнях

При середній ціні електроенергії 4,32 грн/кВт·год для населення України у 2026 році, річні витрати на опалення суттєво відрізняються між моделями. Для порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт):

  • Mycond у низькотемпературному режимі: 12 372 грн/рік
  • Daikin у низькотемпературному режимі: 15 660 грн/рік
  • Економія на користь Mycond: 3 288 грн/рік
  • Mycond у середньотемпературному режимі: 16 070 грн/рік
  • Daikin у середньотемпературному режимі: 20 438 грн/рік
  • Економія на користь Mycond: 4 368 грн/рік

Вплив температурного режиму

Перехід з низькотемпературного режиму (теплі підлоги, фанкойли) на середньотемпературний (радіатори) збільшує електроспоживання на 30-35%. Різниця у витратах між режимами становить для Mycond BeeSmart 3 698 грн/рік, а для Daikin Altherma 3 — 4 778 грн/рік. Це пояснює важливість проектування системи опалення під низькотемпературний режим роботи.

Коефіцієнт деградації Cdh — як насос поводиться при частковому навантаженні

Більшість часу опалювального сезону тепловий насос працює не на повну потужність — теплове навантаження будинку становить лише 20-60% від максимального. Коефіцієнт деградації Cdh показує, наскільки ефективно насос працює при зниженому навантаженні порівняно з роботою на повну потужність. Цей параметр безпосередньо впливає на реальне енергоспоживання та вартість експлуатації.

Фізичний зміст коефіцієнта деградації

Коефіцієнт Cdh визначається за стандартом EN 14825 як відношення фактичного COP при частковому навантаженні до COP при повному навантаженні за тих самих умов. Значення 1,0 означає відсутність втрат ефективності, а значення менше 1,0 вказує на деградацію продуктивності. Інверторні компресори з плавним регулюванням потужності демонструють кращі показники Cdh, ніж системи з фіксованою швидкістю.

При частковому навантаженні компресор може працювати циклічно (вмикання/вимикання) або з пониженою частотою обертання. Циклічна робота знижує середній COP через втрати енергії під час запуску та зупинки компресора.

Порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт)

Сертифікаційні дані показують суттєву різницю в коефіцієнтах деградації між моделями. Mycond BeeSmart демонструє стабільне значення Cdh = 0,900 у всіх температурних точках, тоді як Daikin Altherma 3 підтримує ідеальний коефіцієнт Cdh = 1,000.

Температурна точка Mycond BeeSmart Cdh Daikin Altherma 3 Cdh Різниця
-7°C (LT/HT) 0,900 / 0,900 1,000 / 1,000 0,100
+2°C (LT/HT) 0,900 / 0,900 1,000 / 1,000 0,100
+7°C (LT/HT) 0,900 / 0,900 1,000 / 1,000 0,100
+12°C (LT/HT) 0,900 / 0,900 1,000 / 1,000 0,100
TOL (-10°C) 0,900 / 0,900 1,000 / 1,000 0,100

Постійне значення Cdh = 1,000 у Daikin Altherma 3 вказує на відсутність втрат ефективності при частковому навантаженні завдяки досконалому інверторному регулюванню потужності. Mycond BeeSmart з коефіцієнтом 0,900 втрачає 10% ефективності при роботі з неповним навантаженням.

Десятипроцентна різниця в коефіцієнті деградації означає, що при однаковому тепловому навантаженні 3-4 кВт (типовому для більшої частини опалювального сезону) Daikin споживатиме менше електроенергії. Перевага в Cdh компенсує вищий початковий COP Mycond при повній потужності в реальних умовах експлуатації.

Рівень шуму — хто не заважатиме сусідам?

Акустичний комфорт стає вирішальним фактором при виборі теплового насоса, особливо для щільної міської забудови. Сертифіковані вимірювання за стандартом EN 12102-1 дають точну картину звукової потужності обох пристроїв у різних режимах роботи.

Звукова потужність зовнішніх блоків

Зовнішній блок генерує основний шум через компресор і вентилятор. Daikin Altherma 3 видає 62 дБ(А) у всіх температурних режимах, тоді як Mycond BeeSmart демонструє менші значення: 53-54 дБ(А) залежно від температури подачі води.

  • Mycond BeeSmart: стабільна робота без різких коливань звуку
  • Daikin Altherma 3: постійний рівень незалежно від навантаження
  • Різниця у 8-9 дБ(А) відчутна на слух як помітне зменшення шуму

Внутрішні блоки та комфорт у будинку

Внутрішні компоненти працюють значно тихіше. Порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт) показує перевагу японського виробника: 42 дБ(А) у всіх режимах проти 45-46 дБ(А) у китайської моделі.

Компонент Mycond BeeSmart MHCS 035 Daikin Altherma 3 (8 кВт)
Зовнішній блок (низька температура) 53 дБ(А) 62 дБ(А)
Зовнішній блок (середня температура) 54 дБ(А) 62 дБ(А)
Внутрішній блок (низька температура) 45 дБ(А) 42 дБ(А)
Внутрішній блок (середня температура) 46 дБ(А) 42 дБ(А)

Практичні наслідки шумового навантаження

Звукова потужність 62 дБ(А) Daikin перевищує рекомендовані санітарні норми для житлових зон у нічний час. Mycond виявляється тихішим у зовнішній частині, що критично важливо для дотримання комунальних обмежень та збереження добросусідських відносин.

  1. Встановлення Daikin потребуватиме додаткових звукоізоляційних заходів
  2. Mycond дозволяє стандартний монтаж без акустичних бар'єрів
  3. Обидва насоси підходять для установки у технічних приміщеннях будинку

Споживання в режимі очікування — "тихий" вплив на рахунок

Електронні схеми керування сучасних теплових насосів споживають електроенергію навіть у неактивних режимах, коли опалення не потрібне. Стандарт EN 14825 розподіляє такі режими на чотири категорії з різними рівнями споживання. Сукупно "сплячі" ватти за опалювальний сезон перетворюються у кілотинючі кіловат-години на річному рахунку.

Категорії неактивних режимів

Сертифікаційні звіти Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт) фіксують споживання в чотирьох стандартизованих станах між циклами активного опалення:

Режим Mycond BeeSmart Daikin Altherma 3 Опис
Thermostat OFF (PTO) 19 Вт 10 Вт Термостат вимкнув опалення, циркуляційні насоси працюють
Standby (PSB) 10 Вт 10 Вт Режим очікування з живленням контролера
Off (POFF) 10 Вт 10 Вт Повне відключення з мережевим з'єднанням
Crankcase Heater (PCK) 27 Вт 0 Вт Підігрів картера компресора при простої

Найбільша різниця спостерігається у двох режимах: термостат OFF та підігрів картера. BeeSmart споживає додаткові 9 Вт у режимі PTO та 27 Вт для PCK, тоді як Daikin не використовує підігрів картера взагалі. Сукупне споживання в неактивних режимах для Daikin становить 30 Вт проти 66 Вт у Mycond.

Практичний вплив на річні витрати

За опалювальний сезон тривалістю 220 діб тепловий насос проводить 40-50% часу в неактивних режимах через циклічну роботу термостата. При середній тривалості простою 12 годин на добу різниця у споживанні складає:

  • Mycond BeeSmart: додаткові 36 Вт × 12 год × 220 діб = 95 кВт·год/рік
  • Daikin Altherma 3: базове споживання 20 Вт × 12 год × 220 діб = 53 кВт·год/рік
  • Різниця: 42 кВт·год/рік або 126 грн при тарифі 3 грн/кВт·год

Підігрів картера компресора PCK активується при тривалих простоях у холодну погоду для запобігання конденсації холодоагенту. Daikin застосовує альтернативні рішення захисту компресора без постійного електричного підігріву. Економія на PCK дає Daikin перевагу у 59-236 кВт·год за зимовий період залежно від кліматичних умов.

Вплив на SCOP та етикетку енергоефективності

Споживання у неактивних режимах безпосередньо впливає на розрахунок сезонної ефективності SCOP, що визначає клас енергоефективності на європейській етикетці. Формула SCOP включає поправочні коефіцієнти для кожного типу простою, які зменшують загальну сезонну ефективність пропорційно до часу в неактивних станах.

Для середнього європейського клімату з 4910 годинами опалювального сезону різниця у 36 Вт неактивного споживання еквівалентна зниженню SCOP на 0,03-0,05 пункта. При граничних значеннях між класами енергоефективності це може вплинути на маркування продукту та державні програми підтримки покупців теплових насосів в Україні.

Підсумкова таблиця: всі ключові параметри

Комплексне порівняння характеристик

Досконале розуміння технічних особливостей Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт) потребує систематизованого огляду всіх ключових показників. Сертифікаційні дані KEYMARK надають об'єктивну основу для такого аналізу, відображаючи результати стандартизованих випробувань у незалежних лабораторіях.

Параметр Mycond BeeSmart MHCS 035 Daikin Altherma 3 (8 кВт) Переможець
Холодоагент R32 (1,4 кг) R32 Рівні
Теплова потужність A7/W35 (кВт) 5,72 7,50 Daikin
COP A7/W35 5,26 4,60 Mycond
SCOP низькотемпературний 4,61 4,56 Mycond
SCOP високотемпературний 3,32 3,27 Mycond
Річне споживання LT (кВт·год) 2 864 3 625 Mycond
Річне споживання HT (кВт·год) 3 720 4 731 Mycond
Шум внутрішнього блоку (дБ(А)) 45-46 42 Daikin
Шум зовнішнього блоку (дБ(А)) 53-54 62 Mycond
Споживання в очікуванні (Вт) 10 10 Рівні
Підігрів картера PCK (Вт) 27 0 Daikin

Практичне значення результатів

Аналіз показує розподіл переваг між моделями залежно від пріоритетів користувача. Mycond демонструє вищу енергоефективність із суттєво меншим річним споживанням — різниця становить 761 кВт·год для низькотемпературного режиму та 1011 кВт·год для високотемпературного.

  • Економія електроенергії з Mycond: до 3 030 грн на рік при тарифі 3 грн/кВт·год
  • Нижчий рівень шуму зовнішнього блоку Mycond: на 8-9 дБ(А) тихіше
  • Вища теплова потужність Daikin: на 1,78 кВт більша при A7/W35
  • Відсутність споживання підігріву картера у Daikin заощаджує додатково 236 кВт·год щорічно

Економічний аспект експлуатації

Порівняння експлуатаційних витрат демонструє чітку економічну перевагу Mycond BeeSmart. При середній вартості електроенергії 3 грн/кВт·год різниця у витратах сягає 8 592 грн на рік для низькотемпературного режиму. Ця економія компенсує більшу частину різниці у вартості обладнання протягом перших років експлуатації.

Висновок: для якого будинку підходить кожен насос

Власник приватного будинку площею 120-180 м² стоїть перед вибором між двома інверторними системами з кардинально різними підходами до ефективності. Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт) демонструють протилежні філософії проектування: перший орієнтований на максимальну економію, другий — на універсальність застосування.

Оптимальне застосування за типом будинку

Низькотемпературні системи опалення (теплі підлоги, фанкойли до 35°C) максимально розкривають потенціал обох установок. BeeSmart забезпечує річні витрати 2 864 кВт·год проти 3 625 кВт·год у Daikin — економія становить 25 790 грн на рік при тарифі 3,40 грн/кВт·год.

  • Сучасні енергоефективні будинки (клас А, А+): BeeSmart оптимізований для таких об'єктів
  • Реконструйовані будинки із збереженням радіаторів: Daikin надає вищу потужність 7,5 кВт
  • Будинки в щільній забудові: BeeSmart працює на 9 дБ тихіше (53 проти 62 дБ)
  • Віддалені об'єкти без сервісної підтримки: Daikin має кращу мережу обслуговування

Кліматичні обмеження та ефективність

Температурні точки перемикання демонструють різні стратегії адаптації до українського клімату. BeeSmart підтримує роботу до -10°C з бівалентною температурою -7°C, тоді як Daikin забезпечує більш консервативні параметри з перемиканням при -6°C.

Критерій вибору BeeSmart MHCS 035 Daikin Altherma 3
Бюджет на 10 років експлуатації Економія 76 100 грн Вищі операційні витрати
Акустичний комфорт Тихий монтаж біля житла Потребує віддаленого розміщення
Тип системи опалення Низькотемпературні системи Універсальні рішення
Сервісна підтримка Обмежена мережа Розвинута інфраструктура

Практичні рекомендації за площею

Номінальна потужність 6,39 кВт у BeeSmart покриває теплові втрати добре утеплених будинків до 160 м², в той час як номінальна потужність 8,0 кВт Daikin підходить для площ до 200 м² або старих конструкцій з підвищеними втратами тепла. Вибір залежить від енергетичної ефективності об'єкта та фінансових пріоритетів власника.

Джерела та методологія

Офіційні сертифікаційні документи

Порівняння Mycond BeeSmart MHCS 035 проти Daikin Altherma 3 (8 кВт) базується винятково на офіційних сертифікаційних звітах Heat Pump KEYMARK — найвищому європейському стандарті якості для теплових насосів. Використано два первинні документи з бази даних HP KEYMARK.

Дані щодо MyCond BeeSmart MHCS 035 NBS/UBS отримано з сертифікату реєстраційний номер 041-K088-04, виданого акредитованою лабораторією TÜV SÜD Certification and Testing Co., Ltd. Guangzhou Branch 03 квітня 2024 року. Сертифікат видано компанією MYCOND Limited (Лондон, Великобританія) та підтверджує відповідність стандартам Heat Pump Keymark Scheme Rules Rev 13.

Технічні параметри Daikin Altherma 3 взято із сертифікату номер 011-1W0248 для моделей ERGA08EVA / EHBH08E9W, згенерованого з офіційної бази HP KEYMARK 18 березня 2026 року. Обидва пристрої пройшли повний цикл випробувань у сертифікованих лабораторіях згідно з єдиними європейскими стандартами.

Стандартизована методика випробувань

Аналіз ефективності проведено за трьома ключовими стандартами:

  • EN 14825 — сезонна ефективність та річне споживання енергії з розрахунком SCOP для середнього європейського клімату
  • EN 14511-2 — коефіцієнти ефективності COP при стандартних температурних режимах A7/W35 та A7/W55
  • EN 14511-4 — тести на безпеку, включаючи випробування розморожування та аварійних відключень
  • EN 12102-1 — вимірювання рівня звукової потужності зовнішніх та внутрішніх блоків

Методика EN 14825 використовує метод "bin hours" — поділ опалювального сезону на температурні інтервали з різною кількістю годин роботи. Для кожного інтервалу розраховується теплове навантаження та відповідний COP, після чого обчислюється зважений сезонний коефіцієнт ефективності SCOP.

Валідація та достовірність даних

Усі наведені в порівнянні технічні характеристики перевірено на відповідність оригінальним сертифікатам. Жодних розрахункових або екстрапольованих значень не використовувалось — лише фактичні результати лабораторних вимірювань.

Відхилення між заявленими та виміряними показниками SCOP не перевищує 8%, що відповідає допускам схеми KEYMARK. Обидва тестові звіти пройшли процедуру верифікації незалежними акредитованими органами сертифікації, що гарантує об'єктивність та порівнянність результатів незалежно від виробника чи країни походження обладнання.

Висновок

Технічний аналіз демонструє чіткий поділ сфер застосування між цими тепловими насосами. Mycond BeeSmart виграє у власників сучасних будинків з низькотемпературними системами — теплі підлоги або фанкойли забезпечують максимальну ефективність при COP до 4,89. Економія електроенергії сягає 8 592 гривень щорічно порівняно з Daikin, що робить BeeSmart привабливішим для довгострокових інвестицій. Водночас Daikin Altherma 3 залишається оптимальним рішенням для будинків з традиційними радіаторами та вищими тепловими втратами завдяки потужності 8,0 кВт та стабільній роботі при частковому навантаженні.

Перед прийняттям остаточного рішення обов'язково отримайте професійний теплотехнічний розрахунок вашого будинку. Це визначить реальні теплові втрати та допоможе підібрати оптимальну потужність. Також врахуйте наявність кваліфікованих сервісних центрів у вашому регіоні — якість післяремонтного обслуговування критично важлива для десятирічної експлуатації теплового насоса. Правильно обраний тепловий насос окупиться протягом 6-8 років та забезпечить комфортний клімат у вашому домі наступні два десятиліття.

Питання та відповіді

Яка вартість експлуатації кожного теплового насоса в українських умовах?

Вартість експлуатації залежить від ефективності системи та місцевих тарифів на електроенергію. Mycond BeeSmart з COP 4,38 при А7/W35 споживає приблизно на 15-20% менше електроенергії порівняно з менш ефективними моделями. Для будинку площею 150 м² річні витрати на опалення складатимуть орієнтовно 15-25 тисяч гривень залежно від утеплення будинку та регіону. Точні розрахунки потребують врахування місцевих тарифів та індивідуальних умов експлуатації.

Який тепловий насос краще підходить для українського клімату?

Обидві моделі адаптовані для помірно-континентального клімату України, але мають різні особливості. Mycond BeeSmart завдяки змінній потужності краще адаптується до перепадів температур та може ефективніше працювати в перехідні сезони. Daikin Altherma 3 відома своєю надійністю при низьких температурах до -25°C. Для більшості регіонів України обидва варіанти будуть працювати ефективно, але Mycond може бути більш економічним у довгостроковій перспективі.

Чи можна інтегрувати ці теплові насоси з існуючою системою опалення?

Так, обидві моделі можуть бути інтегровані з наявними системами опалення, включаючи радіаторне опалення та теплу підлогу. Для оптимальної роботи рекомендується використовувати низькотемпературні системи (35-45°C), що може потребувати заміни старих радіаторів на більші або додавання теплої підлоги. Також необхідно встановити буферну ємність та гідравлічний модуль для забезпечення стабільної роботи системи. Професійний монтаж та налаштування є обов'язковими для досягнення максимальної ефективності.

Поділитися:

Схожі публікації